Ošetrenie citlivých zubov

Ošetrenie citlivých zubov

Ošetrenie citlivých zubov

Ošetrenie citlivých zubov

Úloha Vášho zubného lekára

Iba zubný lekár môže potvrdiť, že trpíte na dentínovú hypersenzitivitu. Ak máte akékoľvek problémy so zubami, vždy požiadajte svojho zubného lekára o radu. On Vám poradí najvhodnejšiu starostlivosť o ústnu dutinu pre Vás osobne a najlepšiu techniku čistenia zubov a ako často a kedy si zuby čistiť. Ak máte pocit, že Vám hrozí opotrebovanie zubov kyselinami, požiadajte svojho zubného lekára o radu, napríklad ako najlepšie konzumovať kyslé jedlá a nápoje, ktoré sú v modernej strave obsiahnuté. Môžete tiež skúsiť zubnú pastu so špeciálnym zložením, ktorá je určená na to, aby pomohla chrániť zuby pred eróziou kyselinami, napríklad zubnú pastu Sensodyne Pronamel.

Prečo odborníci odporúčajú Sensodyne?

Od roku 1961, kedy bola značka Sensodyne celosvetovo prvýkrát predstavená, sa stala značkou, ktorú si obľúbili zubní lekári po celom svete. Na Slovensku je značkou najodporúčanejšou* zubnými lekármi.* Pri čistení zubov dvakrát denne zubné pasty Sensodyne poskytujú osvedčenú úľavu od bolesti spôsobovanej citlivými zubami. 

Podstata produktov Sensodyne vždy vychádzala a vychádza z vedy, preto sú naše zubné pasty účinné.
V priebehu rokov naši vedci vyvinuli rôzne technológie pre nové zubné pasty, ktoré sú špeciálne určené na to, aby zmiernili citlivosť zubov.

*V starostlivosti o citlivé zuby. Zdroj: Prieskum © GfK Dentist Tracking, 3/2017, Slovensko

Kedy navštíviť svojho zubného lekára?

Pamätajte, prosím, na to, že okrem citlivosti zubov existuje mnoho ďalších príčin bolesti zubov. Ak kedykoľvek pocítite nepríjemný pocit alebo bolesť vo svojich zuboch, odporúčame Vám, aby ste navštívili svojho zubného lekára a požiadali ho o radu čo najskôr. Odporúčame, aby ste navštevovali svojho zubného lekára každých
6 mesiacov kvôli pravidelnej zubnej prehliadke.

Online test Sensodyne

Online test Sensodyne

Nie ste si istí, či máte citlivé zuby? Náš online test je užitočný nástroj, ktorý Vám môže pomôcť rozpoznať niektoré z typických symptómov. Trvá len niekoľko málo minút a môžete ho absolvovať práve teraz.

Spustiť on-line test

O CITLIVOSTI