O Sensodyne

O Sensodyne

Kto sme

Na Slovensku sme najpredávanejšia značka na citlivé zuby.* Máme dôveru zubných lekárov, sme  najodporúčanejšia značka na citlivé zuby. Prečo? Jednoducho preto, že náš sortiment zubných pást Sensodyne sa osvedčil pri zmierňovaní bolesti citlivých zubov a pri poskytovaní dlhotrvajúcej ochrany, ak sa zuby čistia dvakrát denne.

*Zdroj: Prieskum © GfK Dentist Tracking, 3/2017, Slovensko 

Naše vízie

Vytvárame budúcnosť, v ktorej je život každého bez bolesti citlivých zubov.

S veľkým nasadením sa snažíme vytvoriť budúcnosť, v ktorej bude život každého človeka bez problémov spôsobovaných citlivosťou zubov.

Naša história

1961

1961

Zubná pasta Sensodyne Original, prvá zubná pasta znižujúca citlivosť zubov, je uvedená na trh v USA a Veľkej Británii. Chlorid strontnatý pomáha uzatvárať dentínové tubuly.

1980

1980

Sensodyne Fluoride, prvá zubná pasta s obsahom dusičnanu draselného (ktorý pomáha upokojiť nervy vnútri zubov), je uvedená na trh. Je klinicky preukázané, že uľavuje od bolesti pri použití dvakrát denne.

2006

2006

Sensodyne Pronamel prichádza na trh. Jeho optimalizované zloženie fluoridu pomáha chrániť zubnú sklovinu pred eróziou spôsobenou kyselinami.

2010

2010

Zubná pasta Sensodyne Repair & Protect, obsahujúci unikátnu technológiu NovaMin v kombinácii s fluoridom, je uvedená na trh. Pomáha opravovať* citlivé miesta zubov.

* Sensodyne Repair & Protect pomáha opravovať citlivé oblasti zubov a vytvára na nich ešte tvrdšiu ochrannú vrstvu. Na dlhodobú ochranu pred citlivosťou zubov si čistite zuby 2× denne.

2013

2013

Predstavujeme zubnú pastu Sensodyne True White, ktorá obsahuje trifosforečnan sodný.

Naše vedecké zázemie

Ako popredná spoločnosť zaoberajúce sa úľavou od bolesti citlivých zubov kladieme dôraz na spoluprácu
s akademickými inštitúciami a laboratóriami. Tieto vzťahy nám umožňujú rozvíjať naše poznanie a chápanie citlivosti zubov a jej dopadu na životy ľudí. Vďaka tomu, že jadro našej činnosti vychádza z vedeckých poznatkov, budeme naďalej pri vývoji našich výrobkov uplatňovať najnovšie vedecké inovácie a pomáhať ďalším ľuďom zmierňovať ich bolesť spôsobenú zvýšenou citlivosťou zubov.

Naše vedecké zázemie

Technológia na úľavu od citlivosti zubov

Naši vedci našli a sformulovali celý rad špecifických technológií, ktoré teraz používame v našich zubných pastách Sensodyne – napríklad dusičnan draselný, NovaMin a fluorid cínatý, aby pomáhali uľavovať od citlivosti zubov. Tieto technológie fungujú tak, že buď upokojujú nervy  vnútri citlivých zubov, alebo kryjú a chránia obnažený dentín.

Dusičnan draselný

Dusičnan draselný pomáha upokojovať nervy vnútri citlivých zubov.

NovaMin

NovaMin vytvára opravnú vrstvu na obnažených dentínových tubuloch a vnútri nich za použitia stavebných prvkov zubov.

Fluorid cínatý

Fluorid cínatý vytvára ochrannú vrstvu cez obnažený dentín.