Zvládanie citlivých zubov

Zvládanie citlivých zubov

Zvládanie citlivých zubov

Zvládanie citlivých zubov

Priebežná denná starostlivosť o citlivé zuby

Pokiaľ sa sami seba pýtate, ako sa najlepšie starať o svoje citlivé zuby, je veľmi dôležité začleniť určité dobré návyky do Vašej každodennej starostlivosti o ústnu dutinu.

  • Pravidelne si čistite zuby kefkou a zubnou niťouDobrá hygiena ústnej dutiny môže pomôcť zabrániť stavom, ktoré môžu viesť k zvýšenej citlivosti, napríklad ustupovaniu ďasien. 
Priebežná denná starostlivosť o citlivé zuby
  • Nečistite si zuby kefkou príliš silno alebo príliš častoAk si čistíte zuby kefkou príliš agresívnym spôsobom alebo častejšie, než odporúča Váš zubný lekár, môže to prispieť k ustupovaniu ďasien a môže to viesť k opotrebovaniu Vašej skloviny. Časom môže ustupovanie ďasien a strata skloviny viesť k obnaženiu dentínu a zvýšenej citlivosti zubov.
  • Používajte mäkšiu zubnú kefkuMäkšia zubná kefka môže pomôcť znížiť účinky agresívneho čistenia a pomôcť chrániť Vašu sklovinu. 
  • Používajte zubnú pastu na zmiernenie citlivostiZubné pasty na zmiernenie citlivosti, ako sú napríklad zubné pasty v sortimente Sensodyne, môžu poskytovať každodennú úľavu od bolesti spôsobovanej zvýšenou citlivosťou zubov, pokiaľ sú používané dvakrát denne.

Porozprávajte sa so svojím zubným lekárom ohľadom najlepšej starostlivosti o hygienu ústnej dutiny pre Vás osobne a o najlepšej technike čistenia zubov a ako často a dlho čistenie zubov robiť.

O CITLIVOSTI