Zvládanie citlivých zubov

Zvládanie citlivých zubov

Zvládanie citlivých zubov

Zvládanie citlivých zubov

Starostlivosť „mimo kúpeľne“

Čistiť si zuby dvakrát denne zubnou pastou s fluoridom, ktorá má špeciálne zloženie na zmiernenie citlivosti, ako sú napríklad zubné pasty v sortimente Sensodyne, je jedným z najúčinnejších spôsobov, ako zvládať zvýšenú citlivosť zubov, ktorý zároveň pomáha zachovávať Vaše zuby a ďasná zdravé. Existujú však aj ďalšie spôsoby, ktoré Vám môžu pomôcť zvládať Vašu zvýšenú citlivosť zubov.

  • Nevynechávajte návštevy u zubného lekáraPokiaľ ste u svojho zubného lekára neboli posledných 6 mesiacov, dohodnite si uňho návštevu.
  • Zabráňte škrípaniu zubovPokiaľ viete, že škrípete zubami, alebo ak cítite nepríjemný vnem od svojich zubov, keď sa ráno zobudíte, odporúčame Vám, aby ste sa na to opýtali svojho zubného lekára čo najskôr. 

Vychutnávanie si svojich obľúbených jedál a nápojov

Kyslé jedlá a kyslé nápoje môžu časom prispieť k erózii skloviny a opotrebeniu zubov. Medzi tieto jedlá a nápoje patria ovocie a ovocné šťavy, sýtené nápoje, čierna káva alebo čierny čaj, víno a čokoľvek so štipľavou chuťou, napríklad kečup alebo šalátový dresing. Pokiaľ Vám hrozí opotrebenie kyselinami, požiadajte svojho zubného lekára o radu, napríklad ohľadom toho, ako najlepšie konzumovať kyslé jedlá a kyslé nápoje. Môžete tiež skúsiť zubnú pastu so špeciálnym zložením, ktorá je určená na ochranu zubov pred eróziou kyselinami, ako je napríklad zubná pasta Sensodyne Pronamel.

Online test Sensodyne

Online test Sensodyne

Nie ste si istí, či máte citlivé zuby? Náš online test je užitočný nástroj, ktorý Vám môže pomôcť rozpoznať niektoré z typických symptómov. Trvá len niekoľko málo minút a môžete ho absolvovať práve teraz.

Spustiť on-line test

O CITLIVOSTI