Príčiny citlivosti zubov

Príčiny citlivosti zubov

Zdravie ďasien a citlivosť zubov

Zdravé ďasná sú pre zdravé zuby nesmierne dôležité. Ustúpenie ďasien je jednou z popredných príčin citlivosti zubov. Príliš časté alebo agresívne čistenie zubov, dlhodobé ochorenie ďasien (zápal ďasien alebo periodontálne ochorenie) a dokonca aj starnutie – to všetko môže prispievať k ustupovaniu ďasien. Ako ďasná ustupujú, môže časom postupne dochádzať k obnaženiu dentínu, ktorý sa nachádza pod nimi.

Zdravie ďasien a citlivosť

Spôsobujú procedúry na bielenie zubov ich zvýšenú citlivosť?

Citlivosť, ktorú možno zažiť počas odborných bieliacich procedúr a po nich, je odlišná od dentínovej hypersenzitivity. Dentínová hypersenzitivita je bežným a bolestivým stavom zubov, ktorý môže vzniknúť vtedy, keď sa obnaží dentín (obvykle následkom ustúpenia ďasien alebo opotrebovania zubov). No
v prípade bieliacich procedúr sa predpokladá, že do zuba prenikne bieliaca zložka, a to spôsobí citlivosť.

Porozprávajte sa so svojím zubným lekárom o citlivosti súvisiacej s bielením, ak uvažujete o tom, že sa podrobíte procedúre bielenia zubov.

Spôsobujú procedúry na bielenie zubov ich zvýšenú citlivosť?

O CITLIVOSTI

Online test Sensodyne

Online test Sensodyne

Nie ste si istí, či máte citlivé zuby? Náš online test je užitočný nástroj, ktorý Vám môže pomôcť rozpoznať niektoré z typických symptómov. Trvá len niekoľko málo minút a môžete ho absolvovať práve teraz.

Spustiť on-line test